O nás
Učitel
Roman Steiger se narodil v roce 1977 v České republice. Již od dětství se zajímal o různá umění rozvoje osobnosti. Měl také postupně možnost setkat se s velkými učiteli meditace, jako jsou Daniel Lazenec, Dave King, Jose Silva, Sri Chinmoy, Svami Maheshvarananda, Jayapatak Svami atd. a díky nim poznat tradiční i moderní školy.
Prakticky od roku 1987 se věnuje studiu bojových umění a dostává se mu té cti setkat se s řadou vynikajících instruktorů, jakými jsou např. Jiří Kovařík, Pavel Kasl, Alois Konečný, Peter Pavlik, Vladimír Hotovec, Jan Gyuris a dále mistři jako Son Song gun, Ogawa Takeji, Yamaue J. Keido, Zhu Xiu cheng, Zhai Jun a další…
V mládí soutěžil v džudo, taekwondo a karatedo, kde získal několik ocenění za vítězství ve formách i ve sparingu. Sportovní kariéru však brzy opustil. Později se začal věnovat nesoutěžním stylům, zaměřil se na umění rozvíjející sebeobranu a zdraví. Instruktorskou zkoušku složil v roce 1997. V průběhu let tréninku získal mnoho zkušeností. Největší zalíbení našel v tzv. vnitřních stylech, především v umění tchaj-ťi čchüan, kterému se věnuje dodnes.
Od roku 2007 navštěvuje Roman Steiger pravidelně Čínskou lidovou republiku, aby tak ještě lépe porozuměl podstatě tohoto umění. Zde se stal čestným členem významné wutangské školy Dračí brány Čchüan-čen Lung-men pchaj. Jako prezident České asociace taijiquan vede v současnosti přednášky, ukázky a veřejné kurzy tchaj-ťi čchüan a čchi-kung ve státních i soukromých školách, kulturních a zdravotnických zařízeních.
Více zde: https://yang-sheng.webnode.cz/o-autorovi/
Roman Steiger se narodil v roce 1977 v České republice. Již od dětství se zajímal o různá umění rozvoje osobnosti. Měl také postupně možnost setkat se s velkými učiteli meditace, jako jsou Dragan Vujovic, Dave King, Jose Silva, Sri Chinmoy, Svami Maheshvarananda, Jayapatak Svami atd. a díky nim poznat tradiční i moderní školy jógy.
"Prakticky od roku 1987 se věnuji studiu bojových umění a dostává se mi té cti setkat se s řadou vynikajících instruktorů, jakými jsou např. Jiří Kovařík, Pavel Kasl, Alois Konečný, Peter Pavlik, Vladimír Hotovec, Jan Gyuris a dále zahraniční mistři jako Son Song gun, Ogawa Takeji, Yamaue J. Keido a další…", začíná své vyprávění.
"V mládí jsem soutěžil v džudo, taekwondo a karatedo, kde jsem získal několik ocenění za vítězství ve formách i ve sparingu. Sportovní kariéru jsem však brzy opustil. Později jsem se začal věnovat nesoutěžním stylům, zaměřil jsem se na umění rozvíjející sebeobranu a zdraví. Instruktorskou zkoušku jsem pak složil v roce 1997", dodává. Během let tréninku získal mnoho zkušeností. Největší zalíbení našel v tzv. vnitřních stylech, především v umění tchaj-ťi čchüan, kterému se věnuje dodnes.
"Díky vážené mistryni Zhai Jun jsem se naučil rozlišovat skutečné tchaj-ťi čchüan od pouhých napodobenin, kterých je v Čechách naneštěstí poměrně mnoho. Získal jsem znalosti a dovednosti potřebné ke správné praxi, a to nejen díky cvičení tchaj-ťi holých rukou, ale také díky cvičení s tradičním mečem - wu-tang tchaj-ťi ťien a čchang-suej ťien, a také díky cvičení jang-šeng-kung a čchi-kung, která mistryně Zhai Jun při výuce zdůrazňuje," prozradil nám Roman Steiger na jedné z lekcí. S jejím souhlasem může tchaj-ťi a čchi-kung také vyučovat. Přesto titul "mistr" nerad používá, neboť říká, že "mistrovství v tchaj-ťi nemá konce, proto je není možné zcela obsáhnout".
Od roku 2007 navštěvuje Roman Steiger pravidelně Čínskou lidovou republiku, aby tak ještě lépe porozuměl podstatě tohoto umění. Zde se stal čestným členem významné wutangské školy Dračí brány Čchüan-čen Lung-men pchaj. Jeho jméno se objevilo nejen v tisku, na Wikipedii, ale od roku 2017 také v Encyklopedii osobností České a Slovenské republiky. Jako prezident České asociace taijiquan vede v současnosti přednášky, ukázky a veřejné kurzy tchaj-ťi čchüan a čchi-kung ve státních i soukromých školách, kulturních a zdravotnických zařízeních.
Chcete-li se dozvědět více o naší škole a cvičení tchaj-ťi čchüan, klepněte na odkaz v menu nebo zde: ČLÁNKY O TAJČI .